DESTİNASYON

AYVALIK

Zeytin ve çam ormanların denizle buluştuğu, iç içe geçmiş birbirinden güzel koyları çevresini sarmalayan 24 adası, tarihi dokusu ve denizaltı zenginlikleri ile bir bütün oluşturan turizm cenneti. Hayriye Hanım Ege oteli olarak kentimizin güzelliklerini sizlere en doğru şekilde yaşatmak, keyif alacağınız bu zamanlarda konaklama hizmetimizle temiz sakin huzurlu güvende bir tatil geçirebilmeniz için buradayız.

SİZİN İÇİN NE YAPABİLİRİZ

  

DENİZALTI ZENGİNLİĞİMİZ

Türkiye’nin en zengin sualtı dip yapısına sahip Ayvalık özellikle 24 adası ve 60 yakın dalış noktası ile 12 ay dalış imkânı vermektedir. Su altı florası ve faunası bakımından ekolojik niş oluşturan Ayvalık adalarında binlerce yıldan beri oluşan zenginlikleri görmek mümkün. Bu güzellikleri keşfe çıkmanız için adınıza rezervasyon yapabilir profesyonel programlara katılmanıza yardımcı olabiliriz.

 

AYVALIK ADALARI TEKNE TURLARI

Her gün Gidiş 11:30 Dönüş 18:30 Animasyonlar- Yüzme Molaları Müzikli Müziksiz tekneler ve sınırsız yemekli tur programlar için rezervasyon yapabiliriz.

  

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ

Belli katılımcı sağlandığı zaman ister kozak yaylasında ister Ayvalık tabiat parkında yürüyüş organize edebilir mevcut yürüyüşlere adınıza rezervasyon yaptırabiliriz.

 

FOTO SAFARİ TURU

Belli katılımcı sağlandığı zaman Cunda adası ya da Ayvalık sokaklarında tescilli binalar, kiliseler, manastırlardan oluşan özel bir tur organize edebiliriz.

 

YÖRESEL MUTFAKLAR

Öğlen yemekleriniz için yöresel lezetler de iddialı restoranlara rezervasyon yapabiliriz.

 

AYVALIK TENİS KLÜBÜ

1943’den beri faaliyet gösteren Ayvalık tenis kulübünde tenis dersi, raket ve kort kiralayabiliriz.

 

SARIMSAKLI KUMSALI

Özel beachler de size özel şezlong ve loca ayırtabiliriz.

 

RESTORANLAR

Denenmiş lezzeti ile isim yapmış farklı restoranlar da adınıza rezervasyon yapabiliriz.

 

MİDİLLİ ADASI

 Midilli adası için düzenlenen günlük serferlere bilet alabilir , Midilli adasında her tür araç kiralama, kardeş otellerimizde rezervasyon ve gürme restoranlarda adınıza yer ayırtabiliriz.

KENDİ GEZİ ROTANIZI KENDİNİZ OLUŞTURUN.

 

AYVALIK PAZARI

Perşembe ve Pazar günleri yöresel ürünler ile zenginleştirilmiş Ayvalık Pazarı …

 

ÇAMLIK

Şehrin hemen kenarında şehre hakim bir tepe olan çamlık ,çamlarla kaplı doğası ve kır gazinosu ile dinlenme yeridir.

 

TAŞLI MANASTIR

Çamlık koyunun hemen karşında bulunan büyük kayalığın dibinde küçük bir manastırdır. Tımarhane adası olarak da bilinir. Adaya incirler ile bağlı olarak çıkanların akıllarını başlarında indikleri de söylenir.

 

ŞEYTAN SOFRASI

Yuvarlak bir sofrayı andıran görüntüsüyle sarp kayaların üzerinde bir tepe. Deniz koylar ve çamlık süslü manzarasıyla gün batımının en güzel izlendiği nokta.

 

TAVŞAN KULAKLARI TEPESİ

Şeytan sofrasının yanı başındaki tepe olan Tavşan Kulakları tepesine çıktığınızda kulak biçiminde 3 insan boyu yüksekliğinde iki kaya ile karşılaşırsınız. Dipleri toprakta değil yatay plakamsı bir kayanın üzerinde duran bir doğa harikasıdır.

 

ÇIPLAK TEPE

Eskilerin Kalın Dağ dedikleri kraterin tepesidir. Çamlık tenis kulübünü arkasına düşer. Zirvesinden koyları adaları farklı açıdan görme olanağı bulabilirsiniz.

 

İLK KURŞUN TEPESİ

Kentin en hakim noktasıdır. Cumhuriyet öncesinde düşmana atılan ilk kurşun anısına ilk kurşun tepesi olarak adlandırılmıştır.

 

HOŞGÖRÜ İBADETHANELERİ SAATLI CAMİİ

Ilçe merkezinde İsmet Paşa Mahallesinde yerli rumlar tarafından klise olarak yapılmış sonrasında camii olmuştur.

 

ÇINARLI CAMİİ

19 yyuzyılın 2 yarısında Rumlar tarafından yapılmış sonrasında camii olmuş yapıdır.

 

AYISIĞI MANASTIRI

Alibey adasınnın kuzeye doğru uzantısı olan Patriça mevkiinde bulunan kendine özgü yapısını büyük ölçüde koruyabilmiş manastır.

 

TAKSİYARHİS KİLİSESİ

 1844 yılında inşa edilmiştir. İçteki mermer işçiliği dini konuları işleyen tavan resimleri Hz İsa nın doğumundan ölümüne kadar anlatan resimler ve aziz portleri görülmeye değerdir.

 

KUMSALLAR

7 Kilometre uzunluğunda Ayvalık Sarımsaklı kumsalı. Altın rengi ve vücuda yapışmayan özel minarel zenginliği ile ülkenin ender kumsallarındandır.

 

TARİHİ AYVALIK SOKAKLARI

Gezmeden gitmeyin. Buram buram tarih kokan sokaklarda Şeytanın kahvesinde koruk suyu içmeden , Macoron caddesinde el sanatlarını görmeden ,mis gibi kurabiye yemeden gitmeyin.

 

ZEYTİNYAĞI VE SABUN

Gerçek üreticiden zeytinyağı ve sabun almadan gitmek hata olur.